دانلودگزارش کارآموزی پارک جنگلی تلار قائم 24 ص

دانلودگزارش کارآموزی پارک جنگلی تلار قائم 24 ص

امیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شوید

هموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _دانلودگزارش کارآموزی پارک جنگلی تلار قائم 24 ص_خوش امدید.امیدوارم بهره کافی را از دانلودگزارش کارآموزی پارک جنگلی تلار قائم 24 ص ببرید

دانلودگزارش کارآموزی پارک جنگلی تلار قائم 24 ص

نام فایل : گزارش کارآموزی پارک جنگلی تلار قائم 24 ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 23

حجم : 12 مگابایت


مقدمه :
ایجاد پارک‌های جنگلی و ملی و مناطق حفاظت شده به دلیل حفاظت از طبیعت و حیات وحش است. ایجاد استراحتگاه و مناطق تفرج‌گاهی برای مردم لازم و ضروری است. با افزایش جمعیت و ایجاد شهرهای بزرگ و مراکز صنعتی در سال‌های اخیر احتیاج مردم به مناطق تفرجگاهی بیشتر شده و مسئولین شهرها را بر آن واداشت که پارک‌های عمومی بیشتری در داخل و اطراف شهرها به وجود بیاورند.
دفتر جنگل‌کاری و پارک‌های سازمان جنگل ها تعداد زیادی پارک‌های جنگلی در کشور ایجاد کرد تا علاوه بر ایجاد محل‌های تفرج‌گاهی برای مردم بتواند اکوسیستم‌های ویژه منطقه‌ای را نیز در مقابل تخریب انسان‌ها حفظ و حراست بکند. اگرچه اولین جنگل دست کاشت با نام پارک جنگلی اهواز در سال 1342 احداث گردید ولی پارک جنگلی تهران (پارک خرگوش دره ) با وسعتی بالغ بر 140 هکتار اولین تفرج‌گاه جنگلی دست کاشت است که در سال 1343 پس از ملی شدن جنگل‌ها به منظور ایجاد فضای سبز و محلی برای تفرج شهروندان تهرانی احداث گردیده است. پارک جنگلی هراز و سی‌سنگان طبیعی است که در سال 1344 احداث شده‌اند.
در حوزه اداره کل منابع طبیعی منطقه ساری تعداد 9 پارک جنگلی وجود دارد که به شرح زیر می‌باشد :
ردیف
نام پارک
مساحت
شیوه مدیریت
نام مجری
1
پارک جنگلی مرحوم آشتیانی نور
3750 هکتار
دولتی
اداره کل منابع طبیعی ساری
2
پارک جنگلی شهید زارع ساری
70 هکتار
دولتی
اداره کل منابع طبیعی ساری
3
پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل
420 هکتار
دولتی
اداره کل منابع طبیعی ساری
4
...

محصولات مرتبط