دانلود تحقیق در موردعملکرد چیلر های جذبی

دانلود تحقیق در موردعملکرد چیلر های جذبی

با آرزوی بهترینها برای شما عزیزان

هموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _دانلود تحقیق در موردعملکرد چیلر های جذبی_خوش امدید.امیدوارم بهره کافی را از دانلود تحقیق در موردعملکرد چیلر های جذبی ببرید

دانلود تحقیق در موردعملکرد چیلر های جذبی

نام فایل : عملکرد چیلر های جذبی

فرمت : .ppt

تعداد صفحه/اسلاید : 33

حجم : 5 مگابایت


*
*
*
تشریح سیکل عملکرد یک سیستم جذبی ساده
الف)مخزن(مطابق شکل 1) که نیمی از ان دارای آب می باشد در نظر بگیرید. فشار داخل مخزن توسط یک دستگاه پمپ وکیوم کاهش می یابد در این صورت آب داخل مخزن که در فشار پائین قرار دارد می تواند با دریافت مقدار کمی حرارت تبخیر شود. این حرارت می تواند توسط یک کویل به مخزن انتقال می یابد. این منبع اواپراتور نامیده می شود.

*
ب- چنانچه پروسه مرحله اول ادامه یابد. کلیه آب داخل منبع تبخیر و ادامه پروسه متوقف می کردد. در این حالت مطابق شکل 2 مخزن دیگری که حاوی سیال جاذب بخار آب که در این سیستم لیتیم بروماید می باشد در کنار اواپراتور قرار گرفته و بخار آب را جذب می نماید به علت گرمازا بودن عمل جذب بخار آب توسط محلول لیتیم بروماید می توان حرارت تولید شده را با استفاده از یک کویل سرد کننده دفع کرد. این محفظه ابزوربر تامیده می شود.

*
ج- چنانچه پروسه مرحله دوم ادامه یابد به نقطه ای خواهیم رسید که محلول جاذب اشباع شده و دیگر قادر به جذب بخار آب نخواهد بود. در این حالت محلول رقیق شده توسط پمپ به محفظه بالا دست که ژنراتور نامیده می شود منتقل می گردد.(شکل 3)
*
د- بخار تولید شده در ژنراتور توسط یک کویل حاوی آب سرد کننده تبدیل به مایع شده و مطابق شکل 4 مجددا به اواپراتور برگشت می نماید و جایگزین آب تبخیر شده مرحله اول می گردد. بدبن ترتیب سیکل نحوه عملکرد ابزوربشن تکمیل می گردد.

*
آشنائی با ساختمان و بخشهای مختلف ابزوربشن و معرفی عملکرد مبدلها
همانطور که اطلاع دارند مبدلها و تجهیزات تبدیل انرژی و انتقال حرارت از یک سیال گرمتر به سیال سردتر می باشند و قسمت های مختلف ابزوربشن مجموعه ای از مبدلهای مختلف بشرح زیراست.
ژنراتور:
ژنراتور یک مبدل حرارتی پوسته لوله یک پاس (shell & tube one pass) می باشد که ساخته شده از یک پوسته فولادی و مجموعه هائی از لوله های CU NI که حرارت بخار و یا آبگرم را به محلول رقیق شده منتقل می نماید.
بدنه ژنراتـــــور از فولاد کربن استیل SEMI-KILLECAL و لوله های داخل ژنراتور از نوع CU NI 95/5 با فین خارجی کوتاه می باشد. فشار داخل ژنراتور در ابزوربشن یک اثره حدود 80 mmHg می باشد.
در بعضی از انواع گران قیمت ابزوربشن ها مخصوصا در ژنراتورهای فشار بالا جنس لوله از stinless steel و یا CU NI 90/10 با فین داخلی و خارجی و tube sheet از جنس استیل میباشد. فشار داخل پوسته ژنراتور بالا حدود 730 mmHg در هنگام کار می باشد.(فشار داخل ژنراتور فشار پائین در ابزوربشن های دو اثره 50-60 mmHg می باشد)
جوشکاری پوسته ژنراتورها معمولا با دستگاه اتوماتیک انجام شده و سطح جوش در داخل و خارج پوسته جهت جلوگیری از خوردگی کاملا یکنواخت میباشد.
....

محصولات مرتبط