دانلود تحقیق در موردصندوق بین المللی پول

دانلود تحقیق در موردصندوق بین المللی پول

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد

با سلام،محصول دانلودی +{{دانلود تحقیق در موردصندوق بین المللی پول}}+آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه توضیحات بیشتر به صفحه توضیحات کامل دانلود تحقیق در موردصندوق بین المللی پول هدایت میشوید

دانلود تحقیق در موردصندوق بین المللی پول

نام فایل : صندوق بین المللی پول

فرمت : .ppt

تعداد صفحه/اسلاید : 128

حجم : 4 مگابایت


(International Monetary Fund)I.M.F صندوق بین المللی پول
تاریخچه تاسیس صندوق
هرج و مرج پولی جهان دردوران جنگ جهانی دوم ، این عقیده را در میان کارشناسان اقتصادی اغلب کشورها ایجاد کرد که دنیای بعد از جنگ به ثبات در زمینه روابط پولی و مالی بین المللی نیازمبرمی دارد وایجاد رقابت پولی بین کشورها و هرج و مرج بازرگانی ، حتمی به نظرمی رسید، به همین دلیل متخصصان پولی آمریکا وانگلستان و دیگر کشورها به فکرتشکیل یک سازمان پولی بین المللی را با میدان وسیع فعالیت که قادر به استقرار نظم پولی درجهان باشد افتادند .
تاریخچه تاسیس صندوق
در این راستا چهار طرح عنوان شد:
طرح هری دکستروایت معاون وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا در فوریه 1942 ارائه گردید. عنوان طرح وایت «پیش نویس اولیه پیشنهاد تأسیس صندوق تثبیت ملل و بانک ترمیم و توسعه ملل» بوده است.
طرح جان میناردکینز مشاورخزانه‌داری انگلستان و اقتصاددانان مشهور، در فوریه 1942 تحت عنوان اتحادیه پایاپای (پولی) بین‌المللی ارئه گردید.
دولت فرانسه نیز در ماه مه 1943 طرحی را تحت عنوان «مناسبات پولی بین‌المللی» ارائه کرد.
در ژوئیه 1943 طرحی تحت عنوان «اتحادیه مبادلات بین‌المللی» توسط دولت کانادا ارائه گردید.
تاریخچه تاسیس صندوق
بر سردوطرح هری دکستر وایت ازآمریکا وطرح جان میناکینز از انگلیس مدتها در محافل جهانی بحثهای شدیدی درگرفت که در نهایت با صرف یکسال وقت این دو طرح با هم تلفیق شد ودرکنفرانسی در سال 1944 با حضور44 کشوردر برتون وددز Bretton Woods در ایالت نیوهمشایر
آمریکا تشکیل شد که درخصوص تاسیس صندوق بین المللی پول به توافق رسیدند . صندوق در سال 1947عملیات خود را شروع کرد و اولین معامله خود را با کشور فرانسه انجام داد .
تعریف صندوق بین المللی پول
یکی از شناخته شده ترین موسسات وابسته به سازمان ملل متحدو
تنها سازمان بین المللی که با کلیه کشورها درارتباط است می باشد
که مسئولیت تنظیم وثبات ونظارت سیستم پولی و مالی ، بین المللی
را برعهده دارد.
مقر صندوق بین‌المللی
مقر کنونی صندوق بین‌المللی پول در آمریکا که بیشترین سهمیه را دارد، در شهر واشنگتنDC ، واقع شده است. با وجودی که صندوق وابسته به سازمان ملل متحد است ولی در اداره امور و وظایف خود کاملاً از سازمان ملل متحد مستقل است. به علاوه صندوق از نظر حقوقی دارای شخصیت حقوقی کامل بوده و برای بستن قرارداد، فروش اموال منقول و غیرمنقول و سایر اقدامات حقوقی دارای صلاحیت است.
درآمدها و دارائیهای صندوق مشمول هیچگونه مالیات و یا عوارض گمرکی نمی‌باشد.


....

محصولات مرتبط